- Loyal
- CBK-350
CBK-350 Bearing | Loyal
| CBK-350 interchange FLT CBK-350 | |
| CBK-350 cross reference FLT CBK-350 | |
| CBK-350 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-350 |
| D | 73,025 mm |
| d | 34,925 mm |
| T | 24,608 mm |
| B | 23,812 mm |
| Size (mm) | 34.925x73.025x24.608 |
| Width (mm) | 24,608 |
| Bearing number | CBK-350 |
| Bore Diameter (mm) | 34,925 |
| Outer Diameter (mm) | 73,025 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



CBK-350 PDF download