- Loyal
- CBK-348
CBK-348 Bearing | Loyal
| CBK-348 interchange FLT CBK-348 | |
| CBK-348 cross reference FLT CBK-348 | |
| CBK-348 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-348 |
| D | 69,012 mm |
| d | 34,925 mm |
| T | 19,583 mm |
| B | 19,845 mm |
| Size (mm) | 34.925x69.012x19.583 |
| Width (mm) | 19,583 |
| Bearing number | CBK-348 |
| Bore Diameter (mm) | 34,925 |
| Outer Diameter (mm) | 69,012 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



CBK-348 PDF download