- Loyal
- CBK-344
CBK-344 Bearing | Loyal
| CBK-344 interchange FLT CBK-344 | |
| CBK-344 cross reference FLT CBK-344 | |
| CBK-344 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-344 |
| D | 112,712 mm |
| d | 73,025 mm |
| T | 25,4 mm |
| B | 25,4 mm |
| Size (mm) | 73.025x112.712x25.4 |
| Width (mm) | 25,4 |
| Bearing number | CBK-344 |
| Bore Diameter (mm) | 73,025 |
| Outer Diameter (mm) | 112,712 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



CBK-344 PDF download