- Loyal
- CBK-337
CBK-337 Bearing | Loyal
| CBK-337 interchange FLT CBK-337 | |
| CBK-337 cross reference FLT CBK-337 | |
| CBK-337 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-337 |
| D | 112,712 mm |
| d | 66,675 mm |
| T | 30,048 mm |
| B | 30,162 mm |
| Size (mm) | 66.675x112.712x30.048 |
| Width (mm) | 30,048 |
| Bearing number | CBK-337 |
| Bore Diameter (mm) | 66,675 |
| Outer Diameter (mm) | 112,712 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



CBK-337 PDF download