- Loyal
- 619/670
619/670 Bearing | Loyal
| 619/670 interchange ISO 619/670 | |
| 619/670 cross reference ISO 619/670 | |
| 619/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 619/670 |
| D | 900 mm |
| d | 670 mm |
| B | 103 mm |
| C | 103 mm |
| Size (mm) | 670x900x103 |
| Width (mm) | 103 |
| Bearing number | 619/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 900 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



619/670 PDF download