- Loyal
- 7076 BDF
7076 BDF Bearing | Loyal
| 7076 BDF interchange ISO 7076 BDF | |
| 7076 BDF cross reference ISO 7076 BDF | |
| 7076 BDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7076 BDF |
| D | 560 mm |
| d | 380 mm |
| a | 312,4 mm |
| B1 | 164 mm |
| Size (mm) | 380x560x164 |
| Width (mm) | 164 |
| Bearing number | 7076 BDF |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 380 |
| Outer Diameter (mm) | 560 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



7076 BDF PDF download