- Loyal
- NU2222EG15
NU2222EG15 Bearing | Loyal
| NU2222EG15 interchange SNR NU2222EG15 | |
| NU2222EG15 cross reference SNR NU2222EG15 | |
| NU2222EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU2222EG15 |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 53,000 mm |
| C | 53,000 mm |
| Size (mm) | 110x200x53 |
| Width (mm) | 53,000 |
| Bearing number | NU2222EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



NU2222EG15 PDF download