- Loyal
- NU2222
NU2222 Bearing | Loyal
| NU2222 interchange ISO NU2222 | |
| NU2222 cross reference ISO NU2222 | |
| NU2222 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU2222 |
| D | 200 mm |
| d | 110 mm |
| B | 53 mm |
| C | 53 mm |
| Size (mm) | 110x200x53 |
| Width (mm) | 53 |
| Bearing number | NU2222 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



NU2222 PDF download