- Loyal
- NU2226EG15
NU2226EG15 Bearing | Loyal
| NU2226EG15 interchange SNR NU2226EG15 | |
| NU2226EG15 cross reference SNR NU2226EG15 | |
| NU2226EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU2226EG15 |
| D | 230,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 64,000 mm |
| C | 64,000 mm |
| Size (mm) | 130x230x64 |
| Width (mm) | 64,000 |
| Bearing number | NU2226EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 230,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



NU2226EG15 PDF download