- Loyal
- NU2224EG15
NU2224EG15 Bearing | Loyal
| NU2224EG15 interchange SNR NU2224EG15 | |
| NU2224EG15 cross reference SNR NU2224EG15 | |
| NU2224EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU2224EG15 |
| D | 215,000 mm |
| d | 120,000 mm |
| B | 58,000 mm |
| C | 58,000 mm |
| Size (mm) | 120x215x58 |
| Width (mm) | 58,000 |
| Bearing number | NU2224EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 120,000 |
| Outer Diameter (mm) | 215,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



NU2224EG15 PDF download