- Loyal
- SC25VUU
SC25VUU Bearing | Loyal
| SC25VUU interchange Samick SC25VUU | |
| SC25VUU cross reference Samick SC25VUU | |
| SC25VUU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SC25VUU |
| d | 25 mm |
| h | 26 mm |
| A | 12 mm |
| D | 38 mm |
| E | 11 mm |
| G | 41 mm |
| H | 51,5 mm |
| J | 54 mm |
| L | 37,4 mm |
| W | 76 mm |
| S2 | 6,8 mm |
| S1xℓ | M8 |
| Weight | 0,405 Kg |
| Bearing number | SC25VUU |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,98 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



SC25VUU PDF download