- Loyal
- SC20VUU
SC20VUU Bearing | Loyal
| SC20VUU interchange Samick SC20VUU | |
| SC20VUU cross reference Samick SC20VUU | |
| SC20VUU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SC20VUU |
| d | 2 mm |
| h | 21 mm |
| A | 11 mm |
| D | 27 mm |
| E | 7 mm |
| G | 35 mm |
| H | 41 mm |
| J | 40 mm |
| L | 27,4 mm |
| W | 54 mm |
| S2 | 5,2 mm |
| S1xℓ | M6 |
| Weight | 0,17 Kg |
| Bearing number | SC20VUU |
| Bore Diameter (mm) | 2 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,86 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



SC20VUU PDF download