- Loyal
- NU222EM
NU222EM Bearing | Loyal
| NU222EM interchange SNR NU222EM | |
| NU222EM cross reference SNR NU222EM | |
| NU222EM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU222EM |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 38,000 mm |
| C | 38,000 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38,000 |
| Bearing number | NU222EM |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



NU222EM PDF download