- Loyal
- NU222EG15
NU222EG15 Bearing | Loyal
| NU222EG15 interchange SNR NU222EG15 | |
| NU222EG15 cross reference SNR NU222EG15 | |
| NU222EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU222EG15 |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 38,000 mm |
| C | 38,000 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38,000 |
| Bearing number | NU222EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



NU222EG15 PDF download