- Loyal
- K22X26X10H
K22X26X10H Bearing | Loyal
| K22X26X10H interchange Timken K22X26X10H | |
| K22X26X10H cross reference Timken K22X26X10H | |
| K22X26X10H Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K22X26X10H |
| Fw | 22 mm |
| Ew | 26 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,007 Kg |
| Bearing number | K22X26X10H |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
| (Grease) Lubrication Speed | 13000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,81 kN |
| Basic static load rating (C0) | 14,5 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



K22X26X10H PDF download