- Loyal
- MJ1.1/2-2Z
MJ1.1/2-2Z Bearing | Loyal
| MJ1.1/2-2Z interchange RHP MJ1.1/2-2Z | |
| MJ1.1/2-2Z cross reference RHP MJ1.1/2-2Z | |
| MJ1.1/2-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MJ1.1/2-2Z |
| D | 95,25 mm |
| d | 38,1 mm |
| B | 23,8125 mm |
| C | 23,8125 mm |
| Weight | 0,753 Kg |
| Size (mm) | 38.1x95.25x23.8125 |
| Width (mm) | 23,8125 |
| Bearing number | MJ1.1/2-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 95,25 |
| Basic dynamic load rating (C) | 49,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 26,7 kN |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



MJ1.1/2-2Z PDF download