- Loyal
- 7036CVDUJ74
7036CVDUJ74 Bearing | Loyal
| 7036CVDUJ74 interchange SNR 7036CVDUJ74 | |
| 7036CVDUJ74 cross reference SNR 7036CVDUJ74 | |
| 7036CVDUJ74 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7036CVDUJ74 |
| D | 280 mm |
| d | 180 mm |
| B | 92 mm |
| C | 92 mm |
| Size (mm) | 180x280x92 |
| Width (mm) | 92 |
| Bearing number | 7036CVDUJ74 |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 180 |
| Outer Diameter (mm) | 280 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



7036CVDUJ74 PDF download