  • 105TAD20
105TAD20 Bearing | Loyal
105TAD20 interchange NACHI 105TAD20
105TAD20 cross reference NACHI 105TAD20
105TAD20 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 105TAD20
D 160 mm
d 105 mm
T 66 mm
C 33 mm
d1 142 mm
Weight 4.19 Kg
r min. 2 mm
da min. 125 mm
ra max. 2 mm
Da max. 151 mm
r1 min. 1 mm
ra1 max. 1 mm