- Loyal
- CRO-6015
CRO-6015 Bearing | Loyal
| CRO-6015 interchange NTN CRO-6015 | |
| CRO-6015 cross reference NTN CRO-6015 | |
| CRO-6015 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRO-6015 |
| D | 460 mm |
| d | 300 mm |
| T | 360 mm |
| Size (mm) | 300x460x360 |
| Width (mm) | 360 |
| Bearing number | CRO-6015 |
| Bore Diameter (mm) | 300 |
| Outer Diameter (mm) | 460 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



CRO-6015 PDF download