- Loyal
- 2313KG15
2313KG15 Bearing | Loyal
| 2313KG15 interchange SNR 2313KG15 | |
| 2313KG15 cross reference SNR 2313KG15 | |
| 2313KG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 2313KG15 |
| D | 140,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| B | 48,000 mm |
| C | 48,000 mm |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48,000 |
| Bearing number | 2313KG15 |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



2313KG15 PDF download