- Loyal
- E-CR0-9609
E-CR0-9609 Bearing | Loyal
| E-CR0-9609 interchange NTN E-CR0-9609 | |
| E-CR0-9609 cross reference NTN E-CR0-9609 | |
| E-CR0-9609 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | E-CR0-9609 |
| D | 700 mm |
| d | 480 mm |
| T | 390 mm |
| Size (mm) | 480x700x390 |
| Width (mm) | 390 |
| Bearing number | E-CR0-9609 |
| Bore Diameter (mm) | 480 |
| Outer Diameter (mm) | 700 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



E-CR0-9609 PDF download