- Loyal
- 7032BDBT
7032BDBT Bearing | Loyal
| 7032BDBT interchange NTN 7032BDBT | |
| 7032BDBT cross reference NTN 7032BDBT | |
| 7032BDBT Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7032BDBT |
| D | 240,000 mm |
| d | 160,000 mm |
| B | 114,000 mm |
| C | 114,000 mm |
| Size (mm) | 160x240x114 |
| Width (mm) | 114,000 |
| Bearing number | 7032BDBT |
| Bore Diameter (mm) | 160,000 |
| Outer Diameter (mm) | 240,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



7032BDBT PDF download