- Loyal
- NC6202
NC6202 Bearing | Loyal
| NC6202 interchange KOYO NC6202 | |
| NC6202 cross reference KOYO NC6202 | |
| NC6202 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NC6202 |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| r | 0,6 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | NC6202 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



NC6202 PDF download