- Loyal
- 7032 BDB
7032 BDB Bearing | Loyal
| 7032 BDB interchange ISO 7032 BDB | |
| 7032 BDB cross reference ISO 7032 BDB | |
| 7032 BDB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7032 BDB |
| D | 240 mm |
| d | 160 mm |
| a | 205,8 mm |
| B1 | 76 mm |
| Size (mm) | 160x240x76 |
| Width (mm) | 76 |
| Bearing number | 7032 BDB |
| Angle (α) | 40 ° |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



7032 BDB PDF download