- Loyal
- E-EE126096D/126150/126151D
E-EE126096D/126150/126151D Bearing | Loyal
| E-EE126096D/126150/126151D interchange NTN E-EE126096D/126150/126151D | |
| E-EE126096D/126150/126151D cross reference NTN E-EE126096D/126150/126151D | |
| E-EE126096D/126150/126151D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | E-EE126096D/126150/126151D |
| D | 381 mm |
| d | 244,475 mm |
| B | 304,8 mm |
| C | 304,8 mm |
| Da | 343 mm |
| da | 262 mm |
| Sa | 6,5 mm |
| r min. | 4,8 mm |
| Weight | 132 Kg |
| r1 min. | 3,3 mm |
| Size (mm) | 244.475x381x304.8 |
| Width (mm) | 304,8 |
| Bearing number | E-EE126096D/126150/126151D |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2 220 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



E-EE126096D/126150/126151D PDF download