- Loyal
- P6202-GB
P6202-GB Bearing | Loyal
| P6202-GB interchange ZEN P6202-GB | |
| P6202-GB cross reference ZEN P6202-GB | |
| P6202-GB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P6202-GB |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| Weight | 0,009 Kg |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | P6202-GB |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



P6202-GB PDF download