- Loyal
- P609-SB
P609-SB Bearing | Loyal
| P609-SB interchange ZEN P609-SB | |
| P609-SB cross reference ZEN P609-SB | |
| P609-SB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P609-SB |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Weight | 0,003 Kg |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | P609-SB |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



P609-SB PDF download