- Loyal
- P609-GB
P609-GB Bearing | Loyal
| P609-GB interchange ZEN P609-GB | |
| P609-GB cross reference ZEN P609-GB | |
| P609-GB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P609-GB |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Weight | 0,003 Kg |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | P609-GB |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



P609-GB PDF download