- Loyal
- 22218EAKW33
22218EAKW33 Bearing | Loyal
| 22218EAKW33 interchange SNR 22218EAKW33 | |
| 22218EAKW33 cross reference SNR 22218EAKW33 | |
| 22218EAKW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22218EAKW33 |
| D | 160,000 mm |
| d | 90,000 mm |
| H | 40,000 mm |
| Size (mm) | 90x160x40 |
| Width (mm) | 40,000 |
| Bearing number | 22218EAKW33 |
| Bore Diameter (mm) | 90,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



22218EAKW33 PDF download