- Loyal
- 22217EG15W33
22217EG15W33 Bearing | Loyal
| 22217EG15W33 interchange SNR 22217EG15W33 | |
| 22217EG15W33 cross reference SNR 22217EG15W33 | |
| 22217EG15W33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22217EG15W33 |
| D | 150,000 mm |
| d | 85,000 mm |
| H | 36,000 mm |
| Size (mm) | 85x150x36 |
| Width (mm) | 36,000 |
| Bearing number | 22217EG15W33 |
| Bore Diameter (mm) | 85,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



22217EG15W33 PDF download