- Loyal
- P6307-SB
P6307-SB Bearing | Loyal
| P6307-SB interchange ZEN P6307-SB | |
| P6307-SB cross reference ZEN P6307-SB | |
| P6307-SB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P6307-SB |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| C | 21 mm |
| Weight | 0,089 Kg |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | P6307-SB |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



P6307-SB PDF download