- Loyal
- P6307-GB
P6307-GB Bearing | Loyal
| P6307-GB interchange ZEN P6307-GB | |
| P6307-GB cross reference ZEN P6307-GB | |
| P6307-GB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | P6307-GB |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| C | 21 mm |
| Weight | 0,089 Kg |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | P6307-GB |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



P6307-GB PDF download