- Loyal
- 22217EAKW33
22217EAKW33 Bearing | Loyal
| 22217EAKW33 interchange SNR 22217EAKW33 | |
| 22217EAKW33 cross reference SNR 22217EAKW33 | |
| 22217EAKW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22217EAKW33 |
| D | 150,000 mm |
| d | 85,000 mm |
| H | 36,000 mm |
| Size (mm) | 85x150x36 |
| Width (mm) | 36,000 |
| Bearing number | 22217EAKW33 |
| Bore Diameter (mm) | 85,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



22217EAKW33 PDF download