- Loyal
- 22216EMKW33
22216EMKW33 Bearing | Loyal
| 22216EMKW33 interchange SNR 22216EMKW33 | |
| 22216EMKW33 cross reference SNR 22216EMKW33 | |
| 22216EMKW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22216EMKW33 |
| D | 140,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| H | 33,000 mm |
| Size (mm) | 80x140x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 22216EMKW33 |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



22216EMKW33 PDF download