- Loyal
- PC40660024CS
PC40660024CS Bearing | Loyal
| PC40660024CS interchange PFI PC40660024CS | |
| PC40660024CS cross reference PFI PC40660024CS | |
| PC40660024CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC40660024CS |
| D | 66 mm |
| d | 40 mm |
| B | 24 mm |
| Size (mm) | 40x66x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | PC40660024CS |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 66 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



PC40660024CS PDF download