- Loyal
- PC38540017CS
PC38540017CS Bearing | Loyal
| PC38540017CS interchange PFI PC38540017CS | |
| PC38540017CS cross reference PFI PC38540017CS | |
| PC38540017CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC38540017CS |
| D | 54 mm |
| d | 38 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 38x54x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | PC38540017CS |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 54 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



PC38540017CS PDF download