- Loyal
- PC35620028CS
PC35620028CS Bearing | Loyal
| PC35620028CS interchange PFI PC35620028CS | |
| PC35620028CS cross reference PFI PC35620028CS | |
| PC35620028CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC35620028CS |
| D | 62 mm |
| d | 35 mm |
| B | 28 mm |
| Size (mm) | 35x62x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | PC35620028CS |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



PC35620028CS PDF download