- Loyal
- PC35550022CS
PC35550022CS Bearing | Loyal
| PC35550022CS interchange PFI PC35550022CS | |
| PC35550022CS cross reference PFI PC35550022CS | |
| PC35550022CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC35550022CS |
| D | 55 mm |
| d | 35 mm |
| B | 22 mm |
| Size (mm) | 35x55x22 |
| Width (mm) | 22 |
| Bearing number | PC35550022CS |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



PC35550022CS PDF download