- Loyal
- PC35520020CS
PC35520020CS Bearing | Loyal
| PC35520020CS interchange PFI PC35520020CS | |
| PC35520020CS cross reference PFI PC35520020CS | |
| PC35520020CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC35520020CS |
| D | 52 mm |
| d | 35 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 35x52x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | PC35520020CS |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



PC35520020CS PDF download