- Loyal
- PC32520020/18CS
PC32520020/18CS Bearing | Loyal
| PC32520020/18CS interchange PFI PC32520020/18CS | |
| PC32520020/18CS cross reference PFI PC32520020/18CS | |
| PC32520020/18CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC32520020/18CS |
| D | 52 mm |
| d | 32 mm |
| B | 20 mm |
| C | 18 mm |
| Size (mm) | 32x52x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | PC32520020/18CS |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



PC32520020/18CS PDF download