- Loyal
- PC30550023CS
PC30550023CS Bearing | Loyal
| PC30550023CS interchange PFI PC30550023CS | |
| PC30550023CS cross reference PFI PC30550023CS | |
| PC30550023CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC30550023CS |
| D | 55 mm |
| d | 30 mm |
| B | 23 mm |
| C | 23 mm |
| Size (mm) | 30x55x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | PC30550023CS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



PC30550023CS PDF download