- Loyal
- PC28520009CS
PC28520009CS Bearing | Loyal
| PC28520009CS interchange PFI PC28520009CS | |
| PC28520009CS cross reference PFI PC28520009CS | |
| PC28520009CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC28520009CS |
| D | 52 mm |
| d | 27,4 mm |
| B | 9 mm |
| Size (mm) | 27.4x52x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | PC28520009CS |
| Bore Diameter (mm) | 27,4 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



PC28520009CS PDF download