- Loyal
- 32307A
32307A Bearing | Loyal
| 32307A interchange ZVL 32307A | |
| 32307A cross reference ZVL 32307A | |
| 32307A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32307A |
| B | 31 mm |
| T | 32,75 mm |
| a | 20 mm |
| C | 25 mm |
| d | 35 mm |
| D | 80 mm |
| Da min | 68 mm |
| da max | 43 mm |
| db min | 44 mm |
| Weight | 0,827 Kg |
| Db min. | 74 mm |
| ra max. | 1,5 mm |
| r1 min. | 2 mm |
| r2 min. | 1,5 mm |
| Da max. | 71 mm |
| Size (mm) | 35x80x32.75 |
| Width (mm) | 32,75 |
| Bearing number | 32307A |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
| Calculation factor (e) | 0,32 |
| Calculation factor (Y) | 1,9 |
| (Oil) Lubrication Speed | 6 300 r/min |
| (Grease) Lubrication Speed | 4 700 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 99 kN |
| Basic static load rating (C0) | 110 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



32307A PDF download