- Loyal
- 22216EF800
22216EF800 Bearing | Loyal
| 22216EF800 interchange SNR 22216EF800 | |
| 22216EF800 cross reference SNR 22216EF800 | |
| 22216EF800 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22216EF800 |
| D | 140,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| H | 33,000 mm |
| Size (mm) | 80x140x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 22216EF800 |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



22216EF800 PDF download