- Loyal
- DAC4276040/37
DAC4276040/37 Bearing | Loyal
| DAC4276040/37 interchange CYSD DAC4276040/37 | |
| DAC4276040/37 cross reference CYSD DAC4276040/37 | |
| DAC4276040/37 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | DAC4276040/37 |
| D | 76 mm |
| d | 42 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 42x76x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | DAC4276040/37 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 76 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



DAC4276040/37 PDF download