- Loyal
- PSC07A42
PSC07A42 Bearing | Loyal
| PSC07A42 interchange PFI PSC07A42 | |
| PSC07A42 cross reference PFI PSC07A42 | |
| PSC07A42 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSC07A42 |
| D | 55 mm |
| d | 33 mm |
| B | 15 mm |
| Size (mm) | 33x55x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | PSC07A42 |
| Bore Diameter (mm) | 33 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



PSC07A42 PDF download