- Loyal
- PDS83B231D
PDS83B231D Bearing | Loyal
| PDS83B231D interchange PFI PDS83B231D | |
| PDS83B231D cross reference PFI PDS83B231D | |
| PDS83B231D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PDS83B231D |
| D | 72 mm |
| d | 41,2 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 41.2x72x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | PDS83B231D |
| Bore Diameter (mm) | 41,2 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



PDS83B231D PDF download