- Loyal
- PDF568350C
PDF568350C Bearing | Loyal
| PDF568350C interchange PFI PDF568350C | |
| PDF568350C cross reference PFI PDF568350C | |
| PDF568350C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PDF568350C |
| D | 64 mm |
| d | 20 mm |
| B | 20,6 mm |
| Size (mm) | 20x64x20.6 |
| Width (mm) | 20,6 |
| Bearing number | PDF568350C |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 64 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



PDF568350C PDF download