- Loyal
- PC40900046CS
PC40900046CS Bearing | Loyal
| PC40900046CS interchange PFI PC40900046CS | |
| PC40900046CS cross reference PFI PC40900046CS | |
| PC40900046CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PC40900046CS |
| D | 90 mm |
| d | 40 mm |
| B | 46 mm |
| Size (mm) | 40x90x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | PC40900046CS |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



PC40900046CS PDF download