  • NU29/1000
NU29/1000 Bearing | Loyal
NU29/1000 interchange PSL NU29/1000
NU29/1000 cross reference PSL NU29/1000
NU29/1000 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: NU29/1000
B 185 mm
C 185 mm
S 20 mm
d 1000 mm
F 1090 mm
D 1320 mm
da max 1085 mm
dc min 1122 mm
r min. 10 mm
Weight 720 Kg
db min 1095 mm
r1 max. 10 mm
ra max. 6 mm
da min. 1036 mm
Da max. 1284 mm